Jdi na obsah Jdi na menu
 


Želva, z edice NAŠE ZVÍŘÁTKO...

Obrazek

Autoři této knížky jsou Harmut Wilke a Anders Uwe. Tuhle knížku jsem se pokoušela najít i v knihovně, ale nenašla jsem. Ani ji nevlastním ale myslím si, že je to dobrá knížka se spousty zajímavostma, protože je od stejného autora jako Moje želva a já.

Moje želva a já, z edice Máme rádi zvířata...

Obrazek

Napsal: Harmut Wilke, Fotografie: Christine Steimerová, Kresby: Renate Holznerová, Příběhy: Gabriele Linkeová-Grunová. Tato knížka je velmi pěkná. Je v ní všechno o chovu suchozemské želvy, příběhy ze života, rady, tipy a prokládaná super obrázky. Hodně doporučuji, protože ji vlastním.

Želvy, z edice Jak na to..

Obrazek

Další opět krásná knížka od Harmuta Wilkeho. Půjčila jsem si ji z knihovny, ale všimla jsem si tam někdy naprostých hlodů. Tato knížka je o suchozemských i vodních želvách.

Suchozemská želva, z edice Bydlí s námi...

Obrazek

Tuto nížku o suchozemských želvách napsala Romana Anděrová. V této knížce je docela dost nesmyslů a obrázky taky nejsou přesné. Vůbec se mi nelíbí obrázek želvy v plátěném pytlíku.

Sladkovodní želva, z edice Bydlí s námi...

Obrazek

Od Romany Anděrové. Já tuto knížku nevlastním ani jsem ji nikdy neviděla. Ale podle pár čtenářů je podobná jako ,,Bydlí s námi suchozemská želva" - tzv. málo nepřesných informací.


Želvy v přírodě a v péči člověka..

Obrazek

Knížka o vodních i suchozemských želvách od Jiřího Zycha. Tuto knížku jsem si půjčila z knihovny a je překrásná!!nejen že tady najdeš skoro ke každému druhu želvy něco, ale navíc je zde mnohooo informací k chovu. DOPORUČUJU

Vodní želvy, z edice Zvířata u nás doma...

Obrazek

Tahle knížka z edice Zvířata u nás doma je barevná, je tady poměrně dost informací o chovu vodních želv.

Tady je taková menší ,,diskuse" ke knížkám a můžeš se podívat komu jaká knížka vyhovuje: