Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodní želvy se v mládí živí převážně masovou složkou potravy v dospělosti pak ale stále více stoupá i býložravá složka, to však neznamená že stará želva vůbec nebude jíst maso.Když dáváme želvě potravu musíme myslet na prostor, kde se její druh v přírodě vyskytuje a snažit se dávat co nejvíce to co by tam mohla najít. Samozřejmě to není jednoduché a tak se jako záchytný bod ukazuje dávat želvě co nejvíce druhů potravy. Neboť právě rozmanitost potravy želvě dává dostatek vitamínů a jiných stopových prvků jež potřebuje.

Želvám nabízejte potravu několikrát týdně podle jejich věku ,ročního období...

Masová složka potravy:
Jako maso bývají vodním želvám velice vhodné červy,například sušené ty jí želvy s velkou chutí. Kdo na to má želudek může jim
ObrazekTakováto jídla podáváme želvě pinzetou, později když si na vás zvykne můžete i prsty. Což má však nevhodný důsledek,že se vám některé želvy budou snažit ukousnout prsty v iluzi že je to žrádlo. Před krmením byste měli opakovat nějaký zvuk, aby se želva přivykla že potomto zvuku, bude potrava.
Kdo na to má želudek může jim dávát také živé červi,plže,žížali,měkkýše v některých zdrojích se uvádějí take větším želvám myší holátka. Také želvám můžete dát některé kočičí konzervy s masem.

Rostliny:
Rostliny můžeme dávat například jetel,pampelišky,popřípadě ovoce.Některé želvy přímo milují pomeranče...
Potravu želvám nedávejte pakliže se sluní,zbytečně je vyrušíte a obzvláště na začátku jejich pobytu u vás si porušíte důvěru.

Obrazek