Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jestli potřebujete poradit ohledně chovu suchozemských nebo vodních želv, pak jste tady správně!!!! ale určitě si před vstupem pročti PRAVIDLA!

Jestli  chceš vstoupit clickni ZDE.

KDO VLASTNĚ ODPOVÍDÁ?
Na Tvé otázky kolem želv budou odpovídat 2 lidičkové:
POKAK (správkyně webu) * OSLINKA (výborná znalkyně želv)
a můžete si odpovídat i mezi sebou sami

Obrazek

PRAVIDLA PORADNY:
1*Nepiš sprosté výrazy, slova apod.
2*Piš jen co souvisí nebo se týká želv! (od 12.6.07 budou dotazy s jiným tématem smazány!)
3*Jestli máš něco k webu klikni
TADY
a napiš to tam.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

RE:nová - pro vaclav.kurc

(pokak, 5. 2. 2007 19:57)

Většina želv potřebuje teplotu vody kolem 25°C, ovšem na vyhřívacím místě pod žárovkou může teplota dosahovat i 35°C.

nová

(vaclav.kurc, 5. 2. 2007 15:15)

A kolik má mít voda teplotu v tom akvárku.A ještě jsem se chtěl zeptat jestli mam dávat vodu rovnou z kohoutku nebo převařenou ve zverimexu mi řekli že můžu dávat rovnou ,ale mě se to moc nezdá tak bych rád slyšel váš názor .Dík.

RE: nová želvička - pro vaclav.kurc

(pokak, 4. 2. 2007 19:18)

Tak já si myslím že kdyby jí v tom akvárku byla zima tak se bude škrábat ven nebo dělat něco jiného než dělá. 5ekla bych že to určitě poznáš kdyby se jí tam nelíbylo ;-)

Nová želvička

(vaclav.kurc, 4. 2. 2007 15:53)

Tak želvička už ten sliz nemá a začíná jíst už snědla červíka a už se nás přestává bát.Řekli by jsme že už je to lepší.A jak mám poznat že jí je ve vodě zima nemám na to teploměr a vodu jí čistíme ob den tak že se nemůže stát aby byla ve špinavý vodě a řekl bych že to střídá že není furt ve vodě ,ale střídá to občas tam i na ostrůvku.Včera jsme jí nechali trošku proběhnout a pak jedla tak asi potřebuje taky nějakej pohyb.Jinak je to asi všechno děkuji za rady zatim .

Re: Poskozeni krunyre?-pro Verča Čermáků

(pokak, 4. 2. 2007 13:44)

Když se želvičkám odlupuje kůže na končetinách a hlavičce je to růstem a navíc je stará kůže nahrazována novou. A k těm bílým kroužkům a kolečkám: vyskytují se po celém krunýři nebo se vyskytují jen na některém místě? jsou to jakoby takové bílé žilky nebo jsou ty tvary vyplněné bílou barvou celé?

Poskozeni krunyre??

(Verča Čermáků, 3. 2. 2007 13:46)

Ahoj, mam asi pul roku samicku zelvy zelenave(Je asi 2 roky stara)Od te doby,co ji mam hodne vyrostla.Ale dela mi starost jeji krunyrek.Hodne se ji odlupuje sucha kuze z nozicek a hlavicky,jak zasla rust, ale zaroven se ji objevily od te doby i takove bile fleky na krunyri.Jake, se vyskytuji treba na starsim kostenem priboru. (nevim,jak to popsat)Ale u zelvy maji kruhovyte az ruznotvare bile "krouzky". Je to tim,jak roste,ci spatnou vyzivou? Kdyz se to u ni vyskytlo,veterinar mi rekl,ze to souvisi s rustem.Ale ja tomu moc neverim..Vlastne,kdo veri nasemu zdravotnictvi.. :)

RE: nová želvička - pro vaclav.kurc

(pokak, 3. 2. 2007 11:57)

Jo a kdy jste si všimli toho slizu a proč nejí?

RE: nová želvička - pro vaclav.kurc

(pokak, 3. 2. 2007 11:55)

Byla jsem v knihovně a tam jsem našla knihy o vodních želvách mám otázky..(je to v knize):má tvá želva příliš špinavou vodu?, chladný vzduch?nedostatek příležitosti, aby mohla na souši osychat?má tvá želva infekci zvláště na záhybech na krku a končetinách mezi prsty?snaží se zdržovat co nejvíce na souši a nepřijímat potravu?jestli má tvoje želvička něco z tohohle tak napiš co

RE: nová želvička - pro vaclav.kurc

(pokak, 2. 2. 2007 21:28)

A tou měkčí potravu jsem myslela že třeba jí dáváte moc tvrdou tak to nemůže sníst ale možná na to nemá chuť. Já na to zapoměla že jí máte teprve chvilku. My jsme zjistili její oblíbenou potravu tak, že to co jsme jí dávali tak ona jedla pořád a pořád a pořád a nikdy neměla dost. Tak jestli nevíš o nějakém jídle, kterého ona by se mohla ujíst.

RE:nová želvička- pro vaclav.kurc

(pokak, 2. 2. 2007 21:23)

Tak to oprdavdu nevím ale myslím si že je to pro to že jí je tam (na ostrůvku) dobře tak se co nejvíce natáhne. Naše to dělá když ji třeba koupeme nebo se vyhřívá asi se jí to tam líbí tak si to co nejvíce užívá. ;-)

Nová želvička

(vaclav.kurc, 2. 2. 2007 20:09)

Chtěl jsem se ještě zeptat ,proč když je želvička na ostrůvku tak se celá natáhne jako ,když má křeče.Má nohy vystrčený ůplně tak nějak nahoře. A ještě nevim co myslíš tim že mam dávat želvě měkčí jídlo nebo co má ráda ,ale jak to mam zjistit máme jí tak měsíc ,co jí vim akorát ze zverimexu co mi řekli tak jestli můžeš tak nám porad co a jak dělat zatim díkes .

Nová želvička

(vaclav.kurc, 2. 2. 2007 10:11)

Máme malou vodní želvičku v malém akváriu 30cm na 22cm s malym ostrůvkem a palmičkou,vody tam má 2až 3cm vody .Vodu vyměnujeme asi tak ob den a necháváme jí na sluníčku nebo pod lampičkou ale teplotu neměříme nemáme teploměr.K jídlu jí dáváme živý nebo sušený červy a nějaký granulky do vody je to nějaký multivitamín RUGIL pro vodní želvičky.Příjde mi že se furt šplhá ven,ale někdy si tam zase pěkně lebedí a včera tam rozkousal jednoho červa.Tak snad se to lepší.Ten sliz je takovej jako ten co se jim dělá na krunýři ale má to i na nožičkách a to nevim jestli to je dobrý.Jinak zatim dík za rady měj se .

pro nová želva

(pokak, 31. 1. 2007 17:16)

Hele a jakou máš želvu?? (druh) a bližší popis toho slizu a tak...

RE: nová želvička - pro vaclav.kurc

(pokak, 30. 1. 2007 17:16)

Zkuste vaší želvičku (pokud můžete) vytáhnout na chvilku z vody a dát jí potravu na zem aby jí to nedělalo takové potíže sníst. Pokud to nepomůže tak své želvě zkus dávat do vody nějakou lehčí a měkčí potravu. Jestli ani tohle nezabere tak jí dejte její oblíbenou potravu, ukáže-li se že tohle žere tak to znamená že buď nemá chuť na to co jste jí nabízeli anebo jí to nechutná, protože želvy v zimě moc nejí (naše také moc ne i když je to suchozemská želvička). Ale jestli nic z toho nepomůže do konce zimy nebo se to ještě zhorší tak s želvou běž radši k veterináři.
P.S.-To s tím slizem ještě nevím ale zkusím se někde poptat pak odepiš jestli něco pomohlo. ;-)

RE: nová želvička

(pes502, 30. 1. 2007 15:45)

Zkuste vaší želvičce dát k jídlu něco lehčího nebo měkčího. Jestli ani tohle nepomůže tak ji zkuste nakrmit na souši (vytáhněte ji z akvária).
Počkejte ještě tak 2-3 dny a pokud se stav nezlepší, vyhledejte zvěrolékaře. Vaše želvička totiž MOŽNÁ trpí napadením parazitů.

Nová želvička

(vaclav.kurc, 28. 1. 2007 22:20)

Máme novou vodní želvičku a máme strach aby neumřela,protože nám moc nejí.Dáváme jí živý červi a vitamíny do vody.A hlavně se nám začíná obalovat do takovýho slizu nebo taková divná vlákýnka a nevíme z čeho to je ,tak by jsme prosily o radu co s tím ,aby jsme o ní nepřišly.Děkuji mějte se.

FUNĚNÍ, SYČENÍ- pro psa502

(pokak, 28. 1. 2007 14:03)

Jestliže na tebe želva funí a syčí tak to může být:
1)Jestli těžce dýchá může trpět onemocněním plic.
2)I želvám se někdy něco nelíbí.Pokud se s ní mazlíš nebo děláš něco co se jí nelíbí tak na tebe začne syčet.

Ale jestli jen funí tak to může být to že normálně dýchá. Ale může to být i jako u případu 1 nebo 2.
Jestli že se to stane vyhledej pomoc veterináře a ten si s tím poradí ale v ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ se nepokoušej sám želvě pomoci. Pokud chceš vědět něco víc tak mrkni do "Želví nemoci".

FUNĚNÍ, SYČENÍ

(pes502, 27. 1. 2007 22:13)

Ahojky a co když na mě želvička pořád funí a syčí?
Co to znamená?

pro psa502

(pokak, 27. 1. 2007 18:35)

Jestli chceš vědět such. želvu tak ten největší má 1,4 m a váží 318 kg. Ale jestli chceš vědět úplně tu největší tak je to mořská - kožatka velká, která měří 1,5 až 1,7 m při celkové délce kolem 2 m (450kg).Rekordní samec vážil 961,1 kg.

VELIKOST

(pes502, 27. 1. 2007 15:14)

Jaká je největší želva na světě? (myslím, kolik měří)